Вебінари

Вебінар - це сучасно, доступно, просто, зручно

Кожен викладач, що поваж`ає себе, і тренер йде в ногу з часом, а час нам пропонує освіту через інтернет, один з найбільш поширених і зручних варіантів навчання – це - вебінар (он-лайн-семінар).

 

  Для забезпечення ефективності існуючої системи неперервного підвищення кваліфікації державних службовців в Україні навчання повинно активно спиратися на весь спектр інновацій традиційного навчання (майстер-класи, активні семінари, конференції, проекти тощо та ін.), має використовувати телекомунікаційні системи різного рівня та враховувати потреби ринку освітніх послуг. Основною тенденцією інформатизації підвищення кваліфікації є розвиток інноваційних освітніх процесів на основі використання ІКТ, а саме проведення вебінарів як форма навчання, та дистанційних форм підтримки традиційного навчання, заснованих на Інтернет-технологіях.

 

   Ця форма навчання забезпечує, передусім, неперевершену (порівняно з іншими формами навчання) швидкість оновлення знань за підтримки інформаційних ресурсів. Ця форма дозволяє практично без обмежень розширити навчальну аудиторію лектора, "знімаючи" всі географічні та адміністративні кордони. Вона сприяє забезпеченню рівного доступу до якісного підвищення кваліфікації широких верств різних категорій державних службовців (зокрема інвалідів), максимально "наблизити" свої сервіси до спеціальних потреб тих, хто здобуває знання.

 

  Вебінар – це сучасна форма навчання, яка проходить з використанням інтернет-технологій. Виглядає це як веб-сторінка, на якій розміщено: вікно ведучого вебінару, вікно чату учасників, вікно з файлами вебінару, вікно презентації.

 

  Вебінари дозволяють проводити он-лайн-презентації (Power Point), тренінги, синхронно переглядати сайти, відеофайли і зображення, спільно працювати з документами і додатками (Word, Excel і ін.). У вебінарі можуть брати участь від одного до декількох сотень чоловік, з них один або декілька виступають як ведучі вебінара (спікерів).

 

   Вебінару властива головна ознака семінару - інтерактивність. Інакше кажучи, викладач робить доповідь, слухачі задають питання і викладач відповідає на них. Можливість задавати питання представлена у чаті. На Вебінарі, як і на звичайному семінарі, є можливість взаємодіяти з ведучим, тобто виконувати його завдання, відповідати на його запитання і задавати свої.

  Переваги вебінару:

  • зручність для слухачів (сприйняття інформації у звичній обстановці, без сторонніх шумів і та. ін.);
  • інтерактивна взаємодія між доповідачем і слухачами, а також слухачами між собою;
  • висока доступність для «відвідування» слухачами;
  • враховуючи, що тема доповіді обговорюється не тет-а-тет, а з цілою групою, ваша доповідь здатна викликати цілий ряд питань і думок, що дає більш репрезентативний зворотній зв'язок з вашою аудиторією

 

Для того, щоб взяти участь в наших вебінарах, Вам необхідно мати:

  • підключення до Інтернету (не менше 256 кбіт/с, бажано мати більш швидке підключення. При використанні більш повільного підключення можуть виникати спотворення звукового та відеосигналу або повна втрата зв'язку з сервером);
  • навушники чи колонки;
  • бажано використовувати браузер Internet Explorer 6 (можливе використання більш нової версії браузера);
  • мати встановлену останню версію Macromedia Flash Player;
  • мікрофон (наявність мікрофону не обов'язкова. Використання мікрофону дасть можливість голосового спілкування з викладачем та групою);
  • веб-камеру (наявність веб-камери не обов'язкова. Використання веб-камери дає можливість транслювати відео з веб-камери усім учасникам вебінару).

Робота всіх функцій вебінару гарантується лише при використанні браузеру  IE logo Internet Explorer з встановленими Macromedia Flash Player та платформи Java 6.


Розклад проведення вебінарівІнструкція з користування вебінаромМетодичні рекомендації щодо проведення вебінару. Т.М. КушнірНаші лектори