Відбувся тематичний короткостроковий семінар

«Організаційно-правові засади та механізми взаємодії суб’єктів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству»

для державних службовців 4−9 груп оплати праці

на якому було розкрито такі теми:

 

Національне законодавство у сфері запобігання домашньому та ґендерно зумовленому насильству. Особливості врегулювання міжвідомчої взаємодії.

- Особливості ідентифікації осіб, які постраждали від домашнього насильства.

- Психологічні чинники, які впливають на виникнення насильства. Ознайомлення з поняттям «цикл насильства».

- Заходи відділу ювенальної превенції щодо запобігання та протидії домашньому насильству, вчиненому дітьми та стосовно них, а також жорстокому поводженню з дітьми.

- Алгоритм дій працівників Національної поліції з надання допомоги постраждалим від домашнього насильства.

- Роль системи безоплатної правової допомоги (БПД) щодо захисту прав постраждалих від домашнього насильства.

- Повноваження та компетенції відповідальних працівників районних в місті Києві державних адміністрацій, які проводять роботу з прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення насильства, координації заходів реагування на факти вчинення насильства, надання допомоги і захисту постраждалим особам, а також роботу з кривдниками.

- Районні координаційні ради із запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на місцевому рівні.

- Аналіз життєвої ситуації та побудова алгоритму надання допомоги особі, яка постраждала від домашнього насильства/насильства за ознакою статі. Психологічний портрет кривдника.

- Психологічний портрет постраждалої особи та визначення її потреб. Мотивація до змін.

- Взаємодія з суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі. 

photo_2019-03-26_11-49-27.jpg photo_2019-03-27_11-03-04.jpg

Семінар провели:

Тищенко Марія Миколаївна – педагог, психотерапевт, медіатор. 

Яловська Вікторія Вікторівна – координатор проектів Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров’я».

Цвєткова Наталія Миколаївна – координатор проектів Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров’я».

Поплавська Оксана Петрівна – начальник відділу ювенальної превенції Головного управління Національної поліції у м. Києві.

Бєлікова Галина Анатоліївна – старший інспектор дільничних офіцерів поліції Дніпровського управління поліції ГУНП у м. Києві.

Бреус Сергій Михайлович – директор Правобережного Київського міського центру з надання безоплатної вторинної допомоги.