Модель Українського національного конкурсу з якості 
 

В нашій країні Національний конкурс з якості проводиться щорічно з 1996 р. за ініціативи Української асоціації якості (УАЯ) та за участю Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП).

Основою для проведення Конкурсу є Модель досконалості ЄФУЯ, розроблена для проведення конкурсів на здобуття Європейської нагороди з якості. Український національний конкурс з якості проводиться за підтримки ЄФУЯ, його включено до Реєстру національних нагород з якості європейських країн.

За час проведення зріс авторитет Конкурсу, збільшилася кількість його учасників. Серед переможців Конкурсу такі відомі підприємства, як: СП "Інтерсплав", АТ "Світоч", АТ "Оболонь", МДА "Бориспіль", ВАТ "Інститут транспорту нафти", ВАТ "Фармак", ВАТ ПБК "Славутич", ВАТ "Птахокомбінат", СУШАТ ЗТ "Весна", ВАТ ШБУ № 50, ЗАТ "Сандора" та інші.

Кращі підприємства за підсумками Національного конкурсу беруть участь у боротьбі за Європейську нагороду з якості. Статус фіналіста Європейської нагороди з якості отримали ВАТ "Броварське шляхово-будівельне управління № 50" у 1999 та 2000 рр. та ЗАТ "Сандора" у 2001 р. (єдині серед підприємств СНД). Інформація про переможців Національного конкурсу публікується у офіційному європейському виданні - журналі "European Quality", що сприяє їх міжнародному визнанню.

За шість років Конкурс переконливо продемонстрував свою ефективність та перспективність для підвищення конкурентоспроможності вітчизняних товаровиробників і сприяння інтеграції українських підприємств у європейський ринок.

8-й Український національний конкурс з якості (далі - Конкурс) оголошено УСПП та УАЯ у листопаді 2002 р. Конкурс орієнтовано на підприємства (організації) промисловості і сфери послуг всіх форм власності. Конкурс проводиться в рамках проектів "Європейські нагороди з якості" і "Європейський тиждень якості в Україні - 2003". Постає питання про залучення до участі у конкурсі організацій, що надають державно-управлінські послуги.

Конкурс проводиться в один етап на національному рівні за двома номінаціями:
- великі підприємства (більше 250 чоловік);
- малі та середні підприємства (до 250 чоловік).

Відомості про проведення Конкурсу і його підсумки надаються в центральні та місцеві органи державної влади України, в ЄФУЯ, а також публікуються в засобах масової інформації.

Досвід підприємств - переможців, лауреатів і фіналістів Конкурсу широко розповсюджується та пропагується серед вітчизняних підприємств як приклад досягнення високого рівня ділової досконалості у складних економічних умовах. За підсумками Конкурсу видається альбом "Кращі підприємства України 2003 року".

!

Основна мета Українського національного конкурсу з якості - стимулювати підприємства та організації, що приділяють велику увагу управлінню якістю, надати інформаційну допомогу в підвищенні рівня управління підприємством, заохотити кращі з них підвищити рівень суспільного усвідомлення впливу якості на рівень життя громадян України і конкурентоспроможність українських підприємств.

 

 

Знайдіть інформацію про підприємства/організації вашої області, що увійшли до фіналу Українського конкурсу в минулому році?